Wczytuję dane...
22,50 zł.

Dostępny
Wysyłka w (dni robocze): 2 dni
Koszt wysyłki od: 9.99 zł.
Producent: Naturalis

Organiczny hydrolat z oregano - Naturalis

Hydrolaty to naturalne, czyste esencje roślinne nazywane także wodami kwiatowymi lub ziołowymi. Ze względu na szereg właściwości pielęgnacyjnych, hydrolaty cieszą się ogromną popularnością w branży kosmetyków naturalnych.

Czym jest hydrolat?

Hydrolat to surowiec otrzymywany metodą destylacji z parą wodną kwiatów, liści lub innych, aromatycznych części roślin. Proces destylacji polega na rozdzieleniu substancji stałych od ciekłych poprzez odparowanie, a następnie skroplenie jej składników. Powstała po destylacji woda, do której przeniknęły składniki aktywne oraz niewielkie ilości olejku eterycznego to właśnie hydrolat. Jeszcze kilka lat temu hydrolaty uznawane były za całkowicie bezużyteczne i stanowiły jedynie produkt ouboczny produkcji olejków eterycznych. Dziś hydrolaty stają się coraz bardziej rozchwytywanym i pożądanym produktem w branży kosmetycznej ze względu na szereg właściwości oraz różnorodność zastosowań

Jak działa hydrolat?

Hydrolaty mogą mieć różne właściwości w zależności od rośliny, z której zostały pozyskane. Wspólną i podstawową właściwością wszystkich hydrolatów jest przywracanie skórze prawidłowego, lekko kwaśnego pH, które jest jednym z najważniejszych parametrów warunkujących zdrowie i dobrą kondycję skóry. Odpowiednie pH chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz pozwala utrzymać jej fizjologiczny mikrobiom. Po hydrolat możesz sięgać zamiennie z tonikiem, gdyż wykazuje podobne właściwości. Hydrolaty z powodzeniem można stosować w codziennej pielęgnacji skóry, ciała i włosów. Są delikatne i zwykle nie wywołują podrażnień.

Opis produktu:

  • Hydrolat z oregano posiada bardzo silne właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne.
  • Jest silnym antooksydantem zwalczającym wolne rodniki.
  • Doskonale hamuje procesy starzenia się skóry.
  • Doskonały dla skóry z problemami trądzikowymi oraz starzejącej się .
  • Zalecamy używać jako tonik , mgiełkę odświeżającą lub odżywczo pod oczy ( spryskujemy wacik i umieszczamy go pod oczami na kilka minut)
  • Kraj pochodzenia: Bułgaria
  • Pojemność: 50ml

Darmowa dostawa entero.pl